• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

MEVLANA AKADEMİSYEN HAREKETLİLİĞİ

GELEN AKADEMİSYEN

Mevlana Değişim Programı kapsamında, anlaşmalı üniversitelerden üniversitemize gelmek isteyen bir öğretim elemanın, başvuru döneminde (yayınlarını, projelerini, çalışmalarını, verdiği dersleri vb. içeren) akademik portfolyosunu sunması ve en az 2 (iki) hafta en fazla 3 (üç) ay üniversitemizde öğretim faaliyetinde bulunabilecek olması gerekmektedir. (YÖK KARAR.2015.8.)

Mevlana Değişim Programı kapsamında, anlaşmalı yurtdışı üniversitelerde görev yapan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğretim elemanları programdan yararlanamazlar. (YÖK KARAR.2015.8.)

Mevlana Değişim Programı’ndan, ünvanları itibarı ile üniversitelerinde ders verme görevi bulunan (profesör, doçent, yardımcı doçent, öğretim görevlisi, okutman) öğretim elemanları yararlanabilmektedir.

GİDEN AKADEMİSYEN

Mevlana Değişim Programı kapsamında, yurtdışındaki anlaşmalı yükseköğretim kurumlarına gerçekleştirilecek olan “giden öğretim elemanı hareketliliği”,      2015-2016 akademik yılından geçerli olmak üzere, ikinci bir YÖK Yürütme Kurulu kararına kadar durdurulmuştur.